Відбувалось дійство на території відпочинкового табору «Сонячний», де в наметовому містечку розташувались усі бажаючі. Проживання та вхід на фестиваль був безкоштовним. Також учасники могли отримати безкоштовну кашу, яка готувалась у польових кухнях.
Програму фестивалю протягом двох днів складали різноманітні мистецькі майстер-класи, спортивні змагання з футболу, волейболу та баскетболу, показові виступи з бойового гопака, паркуру, фрізбі, соксу. Також відбувались літературні читання, у яких взяли участь навіть запрошені старенькі повстанці. В рамках літературних читань, які проходили на малій сцені фестивалю, відбулась і презентація луцького літературного об’єднанння «Лесин Кадуб» та гутірки українських поетів «Севама». В рамках фестивалю відбувся і велопробіг, який стартував у Луцьку, а завершився уже на території проведення фестивалю. Цікавим був і конкурс патріотичного графіті, після якого на непривабливій кам’яній стіні на території табору «Сонячний» залишився яскравий малюнок з національною символікою та написом «Слава героям УПА».
Протягом двох фестивальних днів відбувалась також ярмарка-продаж української етнічної продукції, де усі охочі мали змогу придбати різноманітні речі з національною символікою.
Завітали на фестиваль «Бандерштат-2008» і члени волинського братства ОУН-УПА, колишні повстанці. Вони були щиро подивовані, що молодь збирається на такі заходи, що про них не забувають та віддають шану.
Концертну програму дійства склало 22 гурти із Західної та Центральної України. Хедлайнерами першого фестивального дня став відомий на альтернативній сцені львівський гурт «АННА». Закривали ж фестиваль метри українського року — легендарна команда «Кому Вниз».
В нічну програму фесту увійшли сеанси повстанського кіно та нічні пісенні ватри. Молоді люди переглянули фільми «Атентат» та «Великі українці: Степан Бандера». Захід був приурочений до 100-ої річниці від дня народження лідера українських повстанців Степана Бандери. Мета, яку ставили перед собою організатори — популяризувати серед молодого покоління уславлене ім’я провідника українських націоналістів, допомогти усвідомити істинну важливість Української Повстанської Армії для української історії.
Відбувалось дійство за фінансової підтримки Волинської облдержадміністрації, Луцької міської ради та Луцької районної адміністрації. Заходом персонально опікувались Радник Президента України Володимир Бондар, губернатор Волині Микола Романюк, заступник голови Волинської обласної ради Борис Загрева та міський голова Луцька Богдан Шиба.
Спонсорську допомогу у проведенні фесту надали: футбольні клуби «Волинь» та «Феміда-Інтер», бар «Майдан», поліграфічна фірма «Ініціал», фірма «Волиньагродорогбуд».
Медіа-спонсорами заходу стали: Волинське телебачення, радіостанція «Луцьк», газети «Відомості», «Сім’я і дім», «Експрес», «Ініціатива», веб-видання Волинська правда (pravda.lutsk.ua), ZAXID.NET (zaxid.net), Волинські новини (volynnews.com) та Молодіжний портал Волині (molod.in.ua), Володимир-Волинський форум (www.forum.volodymyr.com.ua), Журнал Житомира (zhzh.info), ifPortal.net (ifportal.net) та Громадський Простір (civicua.org).
Молодіжна організація «Національний Альянс» висловлює глибоку подяку усім спонсорам та волонтерам, які допомогли організувати фестиваль «Бандерштат-2008».
Фестиваль був започаткований всеукраїнською молодіжною організацією «Національний Альянс» у 2007 році, і вперше відбувся в Луцьку 15-16 вересня минулого року.
Даний проект передбачає проведення унікального в новітній творчій діяльності на Волині мистецького дійства, на якому передбачається виступ багатьох українських гуртів та проведення майстер-класів різного спрямування, котрі пропагуватимуть проукраїнський стиль мислення, українську мову, культуру, життєву активність тощо.
Сама ідея фестивалю зводиться до популяризації української національної єдності, патріотизму та прославлення українських героїв, котрі воювали в лавах УПА та поклали своє життя за наше мирне теперішнє та нашу державну незалежність. Степан Бандера, як символ нескореності української нації є символом і самого фестивалю, що відбилося і у назві заходу.